Kawa mielona jako napój nie tylko dla smaku, ale również dla zdrowia

Kawa mielona, dlaczego warto ją pić?

Kawa to napój, którego nie trzeba przedstawiać. Oryginalnie pochodzi z Etiopii, na półkach sklepowych możemy znaleźć ją w formie mielonej lub ziarnistej, dzięki czemu możemy ją świeżo zmielić w ekspresie do kawy. Ziarna kawowca mają w sobie dużo kofeiny, dlatego napój ten zazwyczaj podawany jest na gorąco, aby ją uwolnić. kawa mielona do kupienia nie tylko nas pobudza, ale również dobrze smakuje w połączeniu z mlekiem.

Walory zdrowotne kawy mielonej

Samo zebranie ziaren z drzewa kawowca nie wystarczy, aby zaparzyć zdrową kawę. Warto pamiętać, że ziarna muszą być starannie wyselekcjonowane i następnie zmielone i odpowiednio prażone, aby wydobyć z kawy wszystkie walory smakowe oraz zdrowotne. Tradycyjne parzenie kawy za pomocą wrzątku, jest najmniej korzystne, ponieważ długi kontakt z gorącą wodą może wytrącić z niej szkodliwe dla zdrowia substancje. Decydując się na tę metodę, należy pilnować temperatury wody, aby nie przekraczała 95 stopni. 

Smak kawy mielonej oraz jej prozdrowotne walory wynikają z wyselekcjonowanych ziaren, które w późniejszym etapie poddawane są paleniu, a następnie mielone. Picie kawy zwiększa przepływ krwi w naczyniach krwionośnych, dzięki czemu wpływa pozytywnie na pracę serca. Mielona kawa zmniejsza ryzyko zachorowania na cukrzycę oraz poprawa samopoczucie, dlatego osoby pijące ten napój są mniej podatni na depresję.

Dodatkowe, właściwość kawy mielonej

Osoby chcące zrzucić zbędne kilogramy, powinny wprowadzić do swojej diety kawę. Zawarta w niej kofeina pozwoli przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej. Kawa mielona posiada również Poli fenole oraz antyoksydanty, za pomocą których niwelowane są stany zapalne w organizmie. Picie kawy zapobiega powstawaniu nowotworów, a także spowalnia proces starzenia się organizmu dzięki zawartym w niej przeciwutleniaczom.

Warto pamiętać, że nie powinno się pić dużej ilości kawy dziennie, powinny wystarczyć dwie lub trzy filiżanki tego napoju. Kawa mielona to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą napić się jej, a nie posiadają przy sobie ekspresu.